Acasă / SPORT / Alb-violeţii au încheiat sezonul cu o victorie

Alb-violeţii au încheiat sezonul cu o victorie

fc_arges_1953-viitorul_stefanesti-fotopress24 (22)FC Argeş 1953 a încheiat sezonul cu o victorie, în deplasarea de la Ştefăneşti, scor 3-2. Schumacher a deschis scorul în minutul 25, dintr-un penalti obţinut de Chirciu. Gazdele au egalat cu puţin timp înainte de finalul reprizei, atunci cînd şutul atacantului de la Ştefăneşti – scăpat singur cu Cojocaru – a intrat în poartă după ce mingea a lovit mai întîi ambele bare. În minutul 50, Viitorul Ştefăneşti a preluat conducerea, şutul de la aproximativ 25 de metri în diagonală fiind imparabil. Alb-violeţii au căutat egalarea, dar Bratu, Chirciu, Călin şi Popa nu l-au putut învinge pe bravul portar al Ştefăneştiului. Cu toate acestea, în minutul 89, Tameş înscrie din 5 metri, după greşeala mare a apărării gazdelor. Raul Neguţ, tînărul atacant al formaţiei piteştene, a adus toate cele 3 puncte, în minutul 94, şi totodată a marcat ultimul gol al sezonului.