Acasă / SPORT / Atletic Bradu a cîştigat pentru a treia oară Memorialul Nicolae Dobrin

Atletic Bradu a cîştigat pentru a treia oară Memorialul Nicolae Dobrin

Ajunsa la a 7-a ediţie, competitia Memorialul Nicolae Dobrin s-a încheiat, miercuri. Echipa Atletic Bradu reuşind, pentru a treia oară, să cîştige acest trofeu. Şi cum este tradiţia, fiind la a treia reuşită, formaţia lui Cristi Soare va păstra trofeul, acesta fiind pînă acum transmisibil.
Anul acesta, la startul competiţiei s-au înscris patru echipe, Atletic Bradu, Poiana Lacului, Viitorul Ştefăneşti şi Olimpia Suseni. Finala s-a jucat marţi seara, pe stadionul Nicolae Dobrin intre Atletic Bradu şi Poiana Lacului. Atletic Bradu s-a impus cu 3-2 (2-0). Meciul a fost arbitrat de o brigadă de Liga I, formată din Cătălin Popa – Florin Neacşu şi Romică Bîrdeş. Premierea a fost făcută de Gica Dobrin, preşedintele AJF Cornel Sorescu şi preşedinele Comisiei Judeţene de Arbitri, Mihai Ghiberdel. Cîştigătorii au primit diplome, echipament sportiv, Cupă, minge şi Trofeul Nicolae Dobrin.
Mihai Ghiberdel : „A devenit deja o tradiţie această competiţie şi o vom face şi în anii următori pentru a cinsti memoria celui mai mare fotbalist român din toate timpurile.“