Acasă / SPORT / Atletic Bradu a terminat la egalitate cu Aninoasa

Atletic Bradu a terminat la egalitate cu Aninoasa

atletic_bradu_aninoasa-1-1-fotopress24 (8)Atletic Bradu și FC Aninoasa au terminat la egalitate, scor 1-1. Dâmbovițenii au irosit câteva ocazii importante la început prin Călinescu (2), Dinu (3) și Pahonțu (8) apoi urmând golul neașteptat al argeșenilor prin Golban (15), în urma unui corner, în care defensiva dâmbovițeană a fost prinsă pe picior greșit.Până la finalul reprizei Aninoasa a reușit să deschidă scorul prin Neguț care l-a executat cu sânge rece pe portarul Oprican (37), după ce acesta a scăpat singur cu el după pasa lui Calofir.Același Neguț reușeste să marcheze din nou pe finalul primei reprize,însă golul i-a fost anulat pe motiv de ofside. Prin Marina (42) și Dinu (45) Aninoasa avea șansa să câștige însă aceștia au greșit ținta.În ultima jumătate de oră Bradu și-a intrat în mână după ce randamentul dâmbovițenilor a scăzut,aceștia au ratat ocazii importante prin Golban, Preda și Păvăluță.

Bradu: Oprican – Mincă, Șerban, Velianu, Dumitrache – Tameș, Golban –Marcu, Voinescu (55 Preda), Jenaru – Păvăluță. Antrenor: Adrian Neaga.

Aninoasa: Bărboiu – Marina, Coman, Pahonțu, Ș. Ion – Călinescu (88 Maican), Ștefan, Dinu (68 Grigorescu), Rusu (77 Diță) – Calofir (70 Cernea), Neguț. Antrenor: Cristian Bălașa.

FOTO : Gabriela Neacșu/Mihai N.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...