Acasă / SPORT / Atletic Bradu – Chindia Tîrgovişte (1-3)

Atletic Bradu – Chindia Tîrgovişte (1-3)

Atletic Bradu a pierdut, ieri după-amiază, cu Chindia Tîrgovişte, meciul de campionat discutat pe terenul sintetic din localitate. Oaspeţii s-au impus cu 3-1 după ce la pauză au condus cu1-0, gazdele reducînd din handicap la 2-0, dintr-un penalti transformat de Tănasă. A fost un meci cu multe faze de poartă, dar si cu multe greşeli de arbitraj. Brigada de arbitri fiind contestată vehement la final, dar şi în timpul meciului de argeşeni.  Bradu a jucat aproape o oră în inferioritate numerică, Cîrstea fiind eliminat pentru două galbene, în timp ce antrenorul Marius Priseceanu a fost si el trimis în tribună în prima repriză.

Silviu Mihai Foto-Mihai Neacsu

Despre Administrator

Citeşte şi ...

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...