Acasă / SPORT / Ploaie de goluri în ultima etapă a turului

Ploaie de goluri în ultima etapă a turului

scm_pitesti_fcm_alexandria-4-0-fotopress24 (16)SCM Piteşti a disputat, vineri, de la ora 14, ultimul joc din acest tur de campionat contra echipei FCM Alexandria nou-promovată în acest eşalon. Formația antrenată de Nicolae Dică a câștigat categoric confruntarea cu scorul de 4-0(3-0).Gazedele s-au impus încă din primele minute grație reușitelor lui Deaconescu și Tanasa. Spre finalul primei reprize Albu reușește un gol care l-a surpins chiar surprins portarul oaspeților .Repriza a doua a aparținut ambelor echipe care au avut bătăi de cap datorită vremii capricioase. FCM Alexandria a ieșit la rampă mai mult spre final când au avut și ocazii de a marca.Ultimul gol al partidei i-a aparținut lui Năstăsie,care a închis tabela în minutul 61. Cu 36 de puncte acumulate, cu treisprezece mai multe decât a doua clasată, Voluntari, SCM Pitești poate pregăti în liniște returul.