Acasă / SPORT / Au luptat până la capăt,dar au pierdut

Au luptat până la capăt,dar au pierdut

După opt victorii consecutive, FC Arges a pierdut etapa cu numarul 22 în urma unei înfrângeri în deplasare, 1-4 cu CS Mioveni II. Alb-violeți au prins curaj încă din primele minute de joc astfel că și-au creat numeroase ocazii de gol din care au concretizat una singură,cea a lui Doru Mateescu. FC Arges a făcut un joc bun în prima repriză, pe care a încheiat-o la egalitate cu CS Mioveni, 1-1. După pauză, însă, alb-verzii s-au dovedit mai inspirați și s-au desprins la 3 goluri.
Galeria ‘alb-violetilor’a făcut din nou senzație,printr-o coregrafie de zile mari realizată pentru Constantin Schumacher,cu ocazia zilei sale de naștere. IŽn momentul intrări echipelor pe teren, ultrasii au folosit din plin role și confetii. Primarul orașului Mioveni,Ion Georgesc a spus că felicită galeria și a considerat coregrafia de astăzi una foarte frumoasă!
Sâmbătă FC Argeș revine acasă unde se va duela cu A.S Mirosi.

Gabriela Neacsu/ Foto Mihai N.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...