Acasă / SPORT / Au trecut milimetric pe lângă victorie

Au trecut milimetric pe lângă victorie

cs mioveni - chindia targoviste 2-2 - fotopress-24 (16)A fost ploaie de goluri la Mioveni, acolo unde galben verzii au reușit să facă egal cu Chindia Târgoviște, ocupanta locului trei. Gazdele au deschis scorul după doar cinci minute, prin Cosmin Năstăsie, însă Chindia a egalat repede, la lovitura liberă executată de Liviu Mihai. Argeşenii au trecut din nou în avantaj în minutul 45 după şutul superb al lui Rareş Lazăr. Chindia a reușit să înscrie în urma unui penalty acordat uşor la Daniel Florea, cel care a transformat pentru 2-2.

CS Mioveni putea câştiga în ultimul minut, dar Aioani a scos miraculos şutul lui Rădescu. Spre finalul ultimei reprize, galben verzii au dominat lupta în teren și părea că e echipa care își dorește cele trei puncte, dâmbovițenii fiind mult prea preocupați cu tragerile de timp. pp mioveni chindiaCu toate că au avut foarte multe atacuri periculoase și chiar și o ocazie incredibilă la ultima fază a meciului, partida s-a încheiat cu scorul de 2 – 2. Pentru CS Miovei urmează meciul în deplasare la Metaloglobus București, formație aflată în zona roșie a clasamentului.

CS Mioveni: Croitoru – Gherghe, Ilie (Tirică, 72′), Gugu, Alexe – Mîrzeanu (Neagu, 56′), Lazăr – Rădescu, Florescu (Balint, 81′), Ayza – Năstăsie

Chindia Târgovişte: Aioani – Martac, Ciobotariu, Vătavu, Dinu (Dumitraşcu, 64′) – Neguţ, Rogoveanu, Mihai, Stoica (Pencea, 90′) – Florea, Jurj (Nisipeanu. 75′)