Acasă / SPORT / Bucurie fără margini pentru FC Argeș 1953

Bucurie fără margini pentru FC Argeș 1953

fc arges1953-recolta stoicanesti -4-1 -fotopress24 (14)Alb-violeţii au câştigat clar returul barajului de la Bradu cu Recolta Stoicăneşti cu scorul de 4-1.Tabela a fost deschisă de Pătrănoiu în prima repriză, Tameş imediat după pauză ducând scorul la 2-1, iar mai apoi Dima şi Prodan şi-au treacut şi ei numele pe lista marcatorilor. În tur, FC Argeş 1953 a scos un egal preţios, 1-1, pe terenul celor din Stoicăneşti, egal care a ajutat-o foarte mult din punct de vedere moral.Suporterii alb-violeților au fost la înălțime încurajându-și echipa favorită de la început până la sfârşit. Bucuria acestora a fost cu atât mai mare la final când favoriții lor au reușit promovarea în Liga a treia.La finalul partidei bucuria victoriei a fost sărbătorită cu șampanie si selfie-uri alături de galerie.Din nefericire echipa noastră nu a avut acces pe teren pentru a surprinde imagini din timpul meciului,comunicându-ni-se de către un polițist local de la Bradu că nu avem voie… de ce?… nu am înțeles! Marţi(28 iunie) de la ora 19:00 pe Stadionul Nicolae Dobrin va avea loc Finala Cupei faza pe județ dintre FC ARGEŞ 1953 şi ACS UNIREA BASCOV unde se promite că va fi un spactacol de neuitat atât în tribune cât şi pe teren.

Gabriela Neacșu/Mihai N

Despre Administrator

Citeşte şi ...

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...