Acasă / SPORT / Campioana României s-a impus greu la Piteşti

Campioana României s-a impus greu la Piteşti

amical-steaua_scm_pitesti(1-0)-fotopress24 (5)Cu cinci zile înaintea derby-ului,Steaua a disputat un meci amical cu divizionara a treia SCM Piteşti pe Stadionul”Nicolae Dobrin”, în faţa a circa 5.000 de spectatori.Campioana României s-a impus greu,unicul gol al meciului fiind în minutul 36, când Stanciu a prins un şut cu pământul de la 18 metri.Meciul a inceput cu ocazia lui Coşereanu care şutează din interiorul careului insă mingea este oprită, mai târziu Lupu şutează bine de la 25 de metri iar mingea e reţinută în doi timpi de Niţă.Breeveld reuşise să marcheze spectaculos de la jumătatea terenului, dar golul său a fost anulat, jocul fiind oprit în momentul şutului.Gazdele au cerut penalty pentru un presupus henţ al lui Rîpă însă arbitrul a lăsat jocul să continue.Spre amuzamentul tribunei fundaşul Stelei a încercat o execuţie din vole de la 20 de metri, însă a dat pe lângă minge.Pe final Poiană a avut o primă intervenţie excelenţă cu un şut bun de la 30 de metri care este respins de portarul Stelei.

Steaua : Niţă – Râpă, Aldea, Tosca, Guilherme – Filip, Breeveld – Stanciu, Chipciu, Tudorie – Tade. În repriză secundă au mai jucat Târnovan, Tahar, Mihalcea, Enceanu, Ontel, Măcriş, Poiana, Lică şi Baltac.

Sunt mari şanse că Steaua să joace meciurile de pe teren propriu pe stadionul „Nicolae Dobrin”.

amical-steaua_scm_pitesti(1-0)-fotopress24 (35)„A fost o primire frumoasă, iar dacă nu avem stadion pe care să jucăm va trebui să găsim unul. Din păcate nu sunt foarte multe arene pe care putem să jucăm şi va trebui săalegem. Avem Piteşti, Severin, vom vedea… A fost multă lume la meciul cu SCM, le mulţumim celor care au venit să ne urmărească. Suntem iubiţi la Piteşti şi se vede căeste un oraş stelist!”a declarat Mirel Rădoi

Gabriela Neacşu/ Mihai N.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

Bianca Voica, din nou sub tricolor (1)

Dedicare și determinare: Bianca Voica, din nou sub tricolor

Echipa României pregăteşte ultimele două partide din preliminariile CE2024, în 4 aprilie, la Cazin, cu ...