Acasă / SPORT / CS Mioveni a făcut doar egal cu Foresta Suceava

CS Mioveni a făcut doar egal cu Foresta Suceava

CS Mioveni – Foresta Suceava 2-2 (Ayza 48′ pen., Staicu 56′ / Vraciu 20′ pen., 51′)
CS Mioveni a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul susţinut, sâmbătă, în compania echipei Foresta Suceava, în etapa a XXX-a a Ligii a II-a.Foresta a deschis scorul în minutul 20 după ce Tirică l-a faultat în careu pe Bogdan Rusu și centralul a arătat punctul cu var, Cătălin Vraciu a transformat lovitura de pedeapsă acesta înscrind în dreapta, după ce Croitoru sărise în partea opusă.La începutul reprizei a doua galben-verzii au reușit să înscrie prin Roberto Ayza care bate lovitura de pedeapsă în dreapta aproape în vinclu.Replica celor de la Foresta Suceava a venit la doar câteva minute când Cătălin Vraciu preia la 35 de metri de poartă trage către colţul lung.,mingea a lovit pământul în faţa lui Croitoru şi i s-a dus acestuia printre braţe.Egalitatea a fost stabilită în minutul 56 după ce Neagoe bate perfect un corner de pe stânga iar Marius Staicu, se înalţă pe linia de 6 metri şi reia cu capul în plasa lui Niga.CS Mioveni a încercat pană la finalul partidei să aducă scorul în favoara lor prin Nilă,Florescu și Rădescu însă fară succes.

CS Mioveni: Croitoru – Tirică, Vişa, I. Stoica, Burnea – Boboc, M. Galan – Rădescu, Andr, Neagoe, Ayza (cpt.) – M. Staicu
Rezerve: Oct. Popescu – Ed. Stoica, Biceanu, Iamandi, Ed. Florescu, M. Vintilă, Nilă
Antrenor: Alexandru Pelici

Foresta Suceava: Niga – Mihălăchioaie, A. Mutu, Masella, A. Florescu, Dumitriu, Vraciu, Dănilă, Căinari, Drugă, Bg. Rusu (cpt.)

Dedicare și determinare: Bianca Voica, din nou sub tricolor

Echipa României pregăteşte ultimele două partide din preliminariile CE2024, în 4 aprilie, la Cazin, cu ...