Acasă / SPORT / CS Mioveni a fost umilită în primul joc acasă

CS Mioveni a fost umilită în primul joc acasă

cs_mioveni-chindia_targoviste-fotopress24 (11)Etapa a doua a seriei secunde din Liga a doua de fotbal a programat partida dintre CS Mioveni şi Chindia Târgovişte. Partida s-a încheiat cu victoria oaspeţilor cu 3-2 prin golurile marcate de Cherchez, minutele 12 respectiv 48 şi Popa (min. 42), pentru gazde punctând Negoiţă (min. 52) şi Năstăsie (min. 80 – penalti).Oaspeţii au profitat de faptul că elevii lui Niculescu erau cuprinşi de letargie şi au deschis scorul în minutul 12 prin Cherchez, care a şutat de la distanţă, din afara careului, fără speranţe pentru portarul gazdelor. Galben-verzii nu au dat semne că s-ar dezmetici şi cu trei minute înainte de pauză au mai încasat un gol.Autor a fost Popa, care a şutat puternic sub tranzversalaînvingîndu-l a doua oara pe portarul Mioveniului.Oaspeţii au mai „lovit” o dată, prin acelaşi Cherchez, care din pasa lui Cruceru a şutat la colţul scurt al porţii lui Popescu. A fost nevoie de al treilea gol pentru ca jucători pregătiţi de Niculescu să se mai trezească cât de cât din somn.În minutul 51 Honciu a fost aproape de gol dar lovitura liberă executată de la 25 de m a fost respinsă de portarul târgoviştenilor Gârlea. Un minut mai târziu, Ciprian Negoiţă avea să aprindă speranţele gazdelor după ce l-a învins pe bravul portar al oaspeţilor, marcând cu capul.În minutul 80 centralul a acordat penalty în favoarea gazdelor, care a fost executat cu precizie de Cosmin Năstăsie. La final partida s-a încheiat cu victoria oaspeţilor cu 3-2.

M.C/ Foto: Mihai NEACŞU

Despre Administrator

Citeşte şi ...

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...