Acasă / SPORT / CS Mioveni a rămas fără victorie şi după al treilea meci

CS Mioveni a rămas fără victorie şi după al treilea meci

CS Mioveni a rămas fără victorie în 2015 şi după al treilea meci din acest miniretur de campionat. Echipa lui Claudiu Niculescu a terminat la egalitate, scor 0 – 0, meciul disputat pe teren propriu cu cei de la FC Caransebeş. Meciul de la Mioveni a fost unul foarte echilibrat, argeşenii nereuşind decât în prima repriză să îşi creeze câteva ocazii importante de a marca. În minutul 29, Negoiţă a fost la un pas de a marca, doar că şutul său din interiorul careului s-a dus peste poarta apărată de către Pascal, pentru ca peste alte două minute, Alin Popa să ajungă cu o fracțiune de secundă mai târziu la un balon trimis în adâncime. Până la pauză nu s-a mai petrecut nimic important, iar actul secund a început în aceeaşi notă de dominare a celor din Mioveni. Alin Popa a fost la un pas de gol în minutul 69, dar lovitura sa de cap s-a dus pe lângă poarta apărată de Pascal, iar apoi, oaspeţii au fost la un pas de gol. Lupu a şutat din interiorul careului, dar Calvin s-a aruncat ca la hochei şi a reuşit să păstreze tabela intactă. Finalul meciului a fost unul dramatic. După ce Artean a fost la un pas de gol pentru oaspeţi, cei din Caransebeş au rămas în doar opt jucători de câmp. În minutul 83 a fost eliminat Cotigă pentru ca în minutul 88 să fie eliminat și Pârvu, ambii pentru cumul de cartonaşe galbene. Chiar dacă au jucat finalul meciului cu doi oameni în plus, argeşenii nu au marcat şi au rămas fără victorie în acest retur de campionat.