Acasă / SPORT / CS Mioveni a revenit de la 0-2 și a învins Clinceni, cu Florin Marin pe banca tehnică

cs-mioveni-clinceni-3-2-fotopress-24 (77)CS Mioveni a obținut o victorie nesperată în meciul de pe teren propriu cu Academică Clinceni,scor 3-2 după ce la pauză au fost conduși cu 0-2. Hristu Chiacu a deschis scorul pentru oaspeți după numai 14 minute. Fostul jucător al lui Dinamo a reușit dublă în minutul 31 cu un șut din mijlocul careului. Galben verzii au revenit de la cabine mai hotărati și au redus din diferentă prin Florescu care taxează o gafă a apărării ilfovenilor și reduce din handicap în minutul 48. Echipă lui Florin Marin a obținut egalarea în minutul 78 când Ionuț Stoica l-a învins pe Matache cu o lovitură de cap.Ultimul gol a fost primit cu cinci minute înainte de final după un ricoșeu nefericit ce i-a pus lui Nilă balonul în gheată la 3 metri de linia porții. Cu această victorie, CS Mioveni face 57 de puncte și urcă pe locul 3 la egalitate de puncte cu Sepsi OSK.

CS Mioveni: Popescu – Tirică, Gugu, I. Stoica, E. Stoica – Biceanu (Iamandi 77′), Galan (Neagoe 46′) – Rădescu, Florescu, Ayza (cpt.), Năstăsie (Nilă 46′)
Academica Clinceni: Matache – Venter, Nitu, Chindris, Perju – Gheorghe (cpt.), Udrea, Marin, Pulhac (Benzar 56′) – Coman (Ion 84′), Chiacu (Lazăr 70′).

Gabriela Neacșu
Video-Mihai Neacșu

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...