Acasă / SPORT / CS Mioveni a umilit Steaua într-un meci amical

CS Mioveni a umilit Steaua într-un meci amical

cs_mioveni_fc_steaua-bucuresti-1-0-fotopress24 (19)CS Mioveni a învins Steaua cu scorul 1-0, într-un meci amical disputant astăzi dupa-amiază. . Pentru echipa lui Laurenţiu Reghecampf au intrat din primul minut şapte jucători ai echipei de bază,spre finalul partidei Tudorie fiind eliminate pentru două cartonașe galbene.Galben verzii au ratat în prima repriză o oportunitate uriașă de-a marca pornită de la o greşeală a lui Bourceanu. De parte cealaltă Steaua a ratat cele mai mari ocazii ale meciului, în prima repriză, prin De Amorim şi Man. Unicul gol al meciului a purtat semnătura lui Năstăsie,în minutul 67 cu o lovitură de cap din mijlocul careului.Meciul s-a terminat cu acest scor, chiar dacă pe final au mai fost ocazii pentru ambele echipe. În ultimele minute ale meciului, argeşenii au oferit şi un mic spectacol, reuşind câteva combinaţii de clasă. La finalul partidei antrenorul Stelei a fost nemulțumit de ironizările aduse de către suporteri iar acesta a făcut câteva semne către tribune.