Acasă / SPORT / CS Mioveni pierde dramatic cu Chindia

CS Mioveni pierde dramatic cu Chindia

CS Mioveni a pierdut categoric duelul de ieri seară contra formației Chindia Târgoviște, cu scorul de 1-4. Formația pregătită de Viorel Moldovan a reșit să deschidă scorul în minutul 25 prin Marius Martac. Misiunea le-a fost facilitată de eliminarea lui Ionuț Rădescu. Mijlocașul gazdelor a primit al doilea cartonaș galben pentru simulare în minutul 45. Cristian Cherchez a mărit avantajul pe tabelă în urma unui penalty în minutul 60. Simon Măzărache, omul de încredere al lui Daniel Oprița, a reșit să marcheze golul de onoare, în minutul 63. Mihai Neicuțescu, fotbalistul de 20 de ani împrumutat de la Dinamo, a făcut 3-1 în minutul 81. Tabela de marcaj a fost închisă de Daniel Florea, în al treilea minut de prelungire. În urma aceste înfrângeri CS Mioveni rămâne pe locul 7, cu 38 de puncte.