Acasă / SPORT / CS Mioveni s-a distrat cu echipa oaspete

CS Mioveni s-a distrat cu echipa oaspete

CS Mioveni s-a impus astăzi cu scorul de 4 – 2, în fața celor de la FC Brașov iar în urma acestui rezultat, galben-verzii trec pe poziția a patra în clasamentul play-off-ului Ligii a II-a. Prima repriză a fost dominată, în totalitate de elevii lui Iordan Eftimie, care au avut 7 ocazii importante de gol prin Alin Popa, Năstăsie, Nilă și FlorescuNăstăsie a deschis scorul în minutul 44 din lovitură de la 11 metri, obținută de Biceanu. Imediat după fluierul de începere a celei de-a doua părți a meciului, în minutele 48 și 50, scorul a fost majorat la 3 – 0, pentru gazde, prin golurile lui Nilă și Năstăsie (lovitură de penalty). La prima apariție mai periculoasă a echpei FC Brasov,Matei a redus din handicap după ce portarul Popescu a respins prost, în față, mingea șutată de Coman.În minutul 71, Popa a reuşit să reducă diferența la un singur gol, tabela arătând 3 – 2. La doar trei minute distanță Eduard Florescu, a reușit o execuție superbă, șutând de la 20 de metri, direct în poarta apărată de Mutu, stabilind scorul final de 4 – 2.CS Mioveni ocupă locul 4 în clasamentul play-off-ului Ligii secunde, Seria a 2-a, cu 24 de puncte iar FC Brașov se află pe 5, cu 22 de puncte.

CS MIOVENI:Popescu,Toriște,Calvin,Bogdan Stoica(cpt),Edi Stoica,Alin Popa(’64 Iancu),Biceanu,Năstăsie,Ayza(’52 Gălan),Florescu,Nilă (’72 Vintilă), Antrenor: Iordan Eftimie

FC BRAŞOV: Mutu,Moraru,Puțanu,Istrofor,Negoței,Pană (’46 Avram),Andor,Coman,Buga (cpt),Manole(’46Livan),Matei (’69 Popa). Antrenor: Adrian Szabo

Gabriela Neacşu/Mihai N.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...