Acasă / SPORT / CS Mioveni şi Dunărea Calărași au oferit un meci frumos, terminat la egalitate

CS Mioveni şi Dunărea Calărași au oferit un meci frumos, terminat la egalitate

CS Mioveni și Dunărea Călărași au remizat ieri seară, scor 2-2, în primul meci de la reluare a Ligii a2-a.CS Mioveni a deschis scorul în minutul 11 prin Ionuț Stoica cu o lovitură de cap, în urma unei centrări venite de pe partea stângă. Călin Cristea a încercat în minutul 20 să bată cu efect, pe lângă zid, o lovitură liberă de la 20 de metri ,însă Popescu a reţinut fără problem. Galben-verzii au intrat la vestiare cu un avantaj minim pe tabelă.Grație schimbărilor făcute de Mihalcea la pauză,Dunărea Călărași încrie în minutul 49 prin Kanda care preia pe piept în centru careului, trece de Tirică şi finalizează cu un şut pe jos lângă bara din dreapta. Replica celor de la Mioveni a venit imediat prin Tirică care a încercat să tragă din 10 metri către colţul lung, însă mingea a fost deviată pe lângă bară. Marius Staicu readuce scorul în favoarea celor de la Mioveni în minutul 66 după ce a trecut printre doi fundaşi, a scapat singur cu Cezar Lungu finalizând pe lângă acesta.Câte minute mai târziu Călărași încrie un gol senzațional prin Alexandru Avram care a bătut perfect o lovitură liberă de la 28 de metri,închizând tabela de marcaj în minutul 80.