Acasă / SPORT / CS Mioveni, victorie categorică în faţa Unirii Tărlungeni

CS Mioveni, victorie categorică în faţa Unirii Tărlungeni

CS Mioveni a câştigat sambata cu 3-0 în faţa Unirii Tărlungeni, meciul de pe Stadionul Orăşenesc contând pentru etapa a 4-a a Ligii a II-a. Golurile victoriei au fost marcate de Năstăsie din penalty şi Ayza (două). Galben-verzii au avut meciul la discreţie şi în afară de cele trei goluri au ratat foarte multe alte ocazii. Scorul a fost deschis de Năstăsie, în finalul primei reprize, acesta transformând un penalty obţinut de Honciu. După pauză au fost rândul lui Ayza să marcheze, brazilianul Mioveniului ieşind la rampă, de două ori în decurs de numai două minute. Mai întâi în minutul 52, când a marcat în urma unei acţiuni personale în care a driblat 4 jucători adverşi şi a marcat cu un şut de la 16 m plasat, şi apoi în minutul 54, când a stabilit scorul final reluând cu capul din 6m, o centrare a lui Honciu de pe stânga. Până la finalul partidei a fost un festival de ratări galben-verzi, Honciu, Buhăescu şi Florescu nereuşind să îl mai învingă pe portarul Unirii.
Au marcat: Năstăsie (45 din 11m), Ayza (52, 54)

Mioveni: Croitoru – Torişte, Deaconescu (60 Bogdan Stoica), Calvin, C. Stan – Galan, Răuţă, Honciu –
Florescu, Năstăsie (70 Buhăescu), Ayza (82 Iancu). Antrenor: Claudiu Niculescu

Tărlungeni: Muţiu – Vlăsceanu, Dîlbea, Şerban, Burlacu – Minciună, Cioinac (58 Marin), Monea (72 Vasiloi), Bucur – Liviu Nicolae (65 Chirciu), Coman. Antrenor: Daniel Bona Arbitru: Florin Miron (Bucureşti)