Acasă / SPORT / CS U Craiova a fost făcută șah mat în două minute

CS U Craiova a fost făcută șah mat în două minute

steaua_bucuresti_csu_craiova-2-0-fotopress24 (37)Steaua s-a impus duminică cu scorul de 2 – 0,  în fața celor de la CS U Craiova, în prima partidă cu Laurențiu Reghecampf pe banca tehnică.Prima repriză a fost dominată de Steaua care a ratat ocazii mari prin Papp și Hamroun. Roș-albaștrii au forțat poarta lui Bălgrădean, nereușind să modifice tabela de marcaj, în timp ce oltenii au preferat să joace prudent în speranța că ar putea lovi pe contra-atac.După pauză, Craiova s-a trezit şi a început să semene puţin cu echipa care sezonul trecut termina pe un loc de cupe europene, au început mai agresiv, au stat ceva mai sus, dar nu au putut face destul pentru a pune în pericol poarta lui Niţă, portar care a atins mingea doar în momentele în care coechipierii săi i-au pasat-o. Adi Popa a risipit cea mai mare ocazie a meciului, în minutul 50, când Tade l-a lăsat singur cu jumătate de poartă goală. Campioana a deschis scorul în minutul 81, când Papp a trimis o torpilă de la 30 de metri direct sub bara porţii apărate de Bălgrădean.Golul de 2-0 a fost dat de Tade care reia din 4 metri cu poarta goala dupa o centrare excelenta a lui Adi Popa .

Steaua: Niță – Rîpă, Varela, Papp, Toșca – Breeveld – Tudorie, Stanciu – Popa, Tade, Hamroun
Rezerve: Cojocaru, Carp, Sulley, Alcenat, Tahar, Onțel, Enceanu
CS U Craiova: Bălgrădean – Achim, Popov, V. Iliev, Vătăjelu – Kay, Al. Matei – A. Ivan, Zlatinski, Bancu – Nuno Rocha
Rezerve: Straton, Curelea, Herghelegiu, Dumitraș, Băluță, Madson, Izvoranu

Gabriela Neacşu/Mihai N.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...