Acasă / SPORT / CSM Piteşti şi-a premiat laureaţii

CSM Piteşti şi-a premiat laureaţii

Ieri a avut loc la Hotel Ramada Gala de prezentare a celor mai buni sportivi și antrenori care au înregistrat performanţe notabile în timpul anului competiţional 2014.Cele mai bune sportive au fost declarate Alina Cheru și Alina Zaharia, cele ce au reuşit să îşi păstreze titlul de campioane europene la ju-no-kata după o întrecere continentală ce a avut loc la Malaga în Spania. Sportivul anului a fost declarat componentul secţiei de judo, Alexandru Raicu, cel care a adus rezultate foarte importante pe plan internaţional pentru acest club.Echipa de baschet masculin a Piteștiului a fost desemenea premiată în cadrul Galei.Sportivii de la BCM vor termina turul de campionat în aceste zile aflându-se pe un merituos loc III după un parcurs foarte bun.

Iată cei mai buni sportivi din Argeș care în 2014 au reuşit să doboare recorduri şi care au câştigat medalii importante la concursurile naţionale şi internaţionale, precum și antrenorii lor care le-au indrumat pașii :

II.Răzvan Rotaru (antr. Agoston Siposs)
III.Ionut Peleu & Theodor Matei (antr. Agoston Siposs)

ATLETISM :
I.Denisa Dragomir (antr. Valentin Coroja)
II.Ciprian Doroczi (antr.Otilia Eseanu)
III.Adrian Dragomir(antr. Otilia Eseanu)

INOT :
I.Robert Glinta ( antr.Nicolae Ciobanu)
II.Bogdan Scarlat (antr. Nicolae Ciobanu)
III.Bianca Raduta (antr. Zizica Sora)

JUDO :
I.Adrian Stoica
II.Florin Selea
III.Madalina Stoica

Cuplul redutabil de antrenori ai judoului romanesc Corneliu Palarie & Valerica Ionita au fost
desemnați de catre CSM Pitesti antrenorii anului 2014.

M.G/ Foto Gabriela Neacsu

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...