Acasă / SPORT / După pauză i-am ,,rupt”!

După pauză i-am ,,rupt”!

fc_arges-1953-atletic_bradu-(5-3)fotopress24 (57)FC Argeş 1953 a învins astăzi, scor 5-3, în deplasarea de la Atletic Bradu II. La prima acţiune periculoasă a noastră, Chirciu centrează de pe partea dreaptă, mingea îl depăşeşte pe portarul gazdelor şi se opreşte în vinclul porţii. Gazdele au beneficiat şi de ajutorul unor jucători de la echipa din Liga a III-a, iar la jumătatea primei reprize reuşesc să egaleze, după o lovitură de cap. Peste doar câteva minute, Bradu marchează al doilea gol, după un şut de la distanţă, bine plasat.

fc_arges-1953-atletic_bradu-(5-3)fotopress24 (22)În plus, Vali Năstase este eliminat eronat, după ce arbitrul Chiliment a considerat că a lovit cu cotul un adversar. Cu 2 minute înainte de pauză, Cosmin Iancu pătrunde pe partea stângă, dar este doborât de fundaşul gazdelor, care îl loveşte cu piciorul în cap. Astfel, s-a restabilit egalitatea numerică. Schumacher are ultima ocazie a primei reprize, când loveşte bara transversală din lovitură liberă.

După pauză, alb-violeţii ies motivaţi de la cabine, iar Schumacher restabileşte egalitatea pe tabelă. În urma unui corner, mingea ajunge la decarul nostru, care şutează la colţul lung, imposibil de apărat. Peste câteva minute, Chirciu reuşeşte dubla şi duce scorul la 3-2 pentru FC Argeş. Bradu nu cedează, iar după un corner de pe partea stângă, un jucător al gazdelor trimite cu capul în plasa lui Cojocaru. Cristi Bratu a înscris pentru echipa noastră alte două goluri, iar scorul final a fost de 5-3.

FC Argeş 1953: Cojocaru – M. Călin, Năstase, Sîrbu, Iancu – E. Călin (Drăcea), Tameş (Păun), Taudor (Mateescu), Schumacher, Chirciu – C. Bratu (Giurgea). Antrenor: Mihai Zanfir

fcarges1953.ro/ Foto: Gabriela Neacşu

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...