Acasă / SPORT / Eliminați din Cupa României!

Eliminați din Cupa României!

cupa-romaniei_scm_pitesti-chindia_targoviste-fotopress-24 (4)SCM Pitești a fost eliminată în această după-amiază din Cupa României de echipa Chindia Târgoviște cu scorul de 4-1. Chiar dacă piteștenii au deschis scorul prin Năstasie (16), jucătorii Chindiei s-au mobilizat și-au întors rapid scorul, tranșând calificarea în favoarea lor. Cherchez a stabilit egalitatea în minutul 22 din penalty iar șase minute mai târziu, Neguț i-a adus pe dâmbovițeni în avantaj.În repriza a doua Chindia a continuat foarte bine prin “dubla” lui Liviu Mihai.SCM Pitești a avut adversar o echipă care luptă pentru promovarea în Liga 1 iar diferența valorică dintre cele două echipe s-a reflectat și în scorul de pe teren. Piteștenii vor evolua sâmbătă în campionat , de la ora 15,pe teren propriu,contra echipei ACS Şirineasa.

SCM Pitești: Dumitrescu – Dinculescu (46 Anghelina), Șerbănică, Cotigă, Negoiță (46 Șandru) – Oancea, David, Șerban, Panait – Năstăsie, Tănasă (64 Barbu). Antrenor: Nicolae Dică.

Chindia Târgoviște : Aioani – Pătru, Vătavu, B. Dinu, C. Dinu – L. Mihai, Neagoe, Roșciugă (84 Ioniță), Pencea – Neguț (72 Nisipeanu), Cherchez (63 Honciu). Antrenor: Nicu Croitoru.

Gabriela Neacșu   Video – Mihai N.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...