Acasă / SPORT / FC Argeş 1953 a ajuns la 4 victorii consecutive

FC Argeş 1953 a ajuns la 4 victorii consecutive

fc_arges1953_cs_rucar-3-0-fotopress24 (5)FC Argeş 1953 a disputat astăzi în cadrul etapei a 9-a meciul împotriva echipei CS Rucăr,fiind una dintre cea mai lungă deplasare a acestui sezon. Alb violeţii continuă seria victoriilor,bifând al 4-lea succes consecutiv cu scorul de 3-0(1-0). Începutul a fost grandios graţie galeriei echipei ,,violete’’, zeci de fumigene colorate şi torţeau au făcut deliciul spectatorilor prezenţi la meci.După un aşa început FC Argeş 1953 a deschis tabela prin golul marcat de Mihai Burcea.În repriză a doua piteştenii au ieşit pe teren convinşi şi mult mai motivaţi să câştige. Cătălin Giurgea a reuşit astfel să facă dubla graţie celor două goluri marcat aproape de finalul reprizei din faţă portarului.În acest moment echipa FC Argeş1953 se află pe locul 2 al clasamentului la doar un punct faţă de prima clasată AS Victoria Buzoiesti.Următorul meci este programat acasă şi va avea loc pe data de 31 octombrie contra echipei AS Viitorul Ştefăneşti 2007. MN/ FOTO Gabriela Neacşu-Mihai N.