Acasă / SPORT / FC Argeş 1953 a câştigat categoric în faţa formaţiei CS Mioveni 2

FC Argeş 1953 a câştigat categoric în faţa formaţiei CS Mioveni 2

FC Argeş 1953 a câştigat categoric meciul din deplasare jucat astăzi la Mioveni,în cadrul etapei a 7 a în faţa formaţiei CS Mioveni 2 cu scorul de 3-1(1-1).CS Mioveni a reuşit să deschidă scorul în minutul 3 al partidei graţie golului marcat de Şchiopu Alexandru.În următoarele minute Călin ratează o ocazie imensă pentru alb-violeţi,după ce rămas singur cu portarul trage pe lângă poartă.Acelaşi Călin reuşeşte să egaleze în minutul 34.În repriză secundă Pătrănoiu ratează printr-o lovitură foarte aproape de poartă iar mai târziu Tameş (min 67) aduce avantajul cu un gol executat perfect din afara careului.Ultimul gol marcat din penalty a purtat semnătura lui Pătrănoiu în minutul 81.Spiritele s-au închis la finalul meciului după ce reprezentanţii echipei CS Mioveni au avut nemulţumiri faţă de arbitrajul lui Călin Iulian.

FC ARGEŞ 1953 : Vlăsceanu – Toader, Gherase, Ciocârlan, Popa – Taudor, Tameş, Lipa, Pătrănoiu – Călin E., Sanda. Au mai intrat : Iancu ,Matei şi Giurgea.
CARTONAŞE GALBENE : Călin,Ciocârlan

CS MIOVENI : Chiţa,Dedeleanu,Ivan,Marinescu,Matei,Mazilu,Mormolea,Preda,Şchiopu,Turcin,Vintilă. Au mai intrat : Băraşcu,Bosneag,Ivănescu.
CARTONAŞE GALBENE : Marinescu,Preda,Ivănescu
CARTONAŞE ROŞII: Şchiopu,Turcin,Popescu

M.N/ FOTO: Gabriela Neacşu

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...