Acasă / SPORT / FC Argeş 1953 a umilit “vulturii”din Priboieni cu 8-1

FC Argeş 1953 a umilit “vulturii”din Priboieni cu 8-1

FC Argeş 1953 a disputat astăzi etapa cu numărul 12 din cadrul Ligii a IV-a contra formaţiei AS Vulturii Priboieni,echipa antrenată de Adrian Dulcea a reuşit să câştige categoric confruntare cu scorul de 8-1 (4-1). Vulturii Priboieni au deschis scorul încă din primele minute însă puţin mai târziu Sanda reuşeşte să egaleze.Călin reuşeşte să aducă echipa în avantaj urmat de Patranoiu care trimite mingea în bară dintr-o lovitură liberă din afara careului.Până la finalul primei reprize “alb-violeţii”conducea cu 4-1 graţie golurilor marcate de Călin. În repriză a doua “vulturii”din Priboieni au ratat câteva ocazii de gol importante. Călin reuşeşte să îşi treacă iar numele pe lista marcatorilor fiind urmat de Sanda şi Prodan (2) care au marcat trei goluri impecabile.În prezenţa unui public numeros “alb violeţii”au dovedit cât de mult îşi doresc promovarea acest sezon.Următorul meci este programat în data de 21 noiembrie,în depasare, contra echipei ACS Unirea Bascov.

FC ARGEŞ 1953 : Vlăsceanu – Toader, Gherase, Ciocârlan, Iancu – Tameş, Taudor, Patranoiu, Prodan – Sanda, Călin E. Antrenor principal: Adrian Dulcea, secund: Iulian Tameş. Au mai intrat : Burcea,Olteanu,Matei. ANTRENOR: Adrian Dulcea