Acasă / SPORT / FC Arges 1953 bifează 8 victorii consecutive

FC Arges 1953 bifează 8 victorii consecutive

fc_arges1953_acs_unirea-bascov_fotopress24 (36)FC Argeş 1953 a disputat sâmbătă,în deplasare etapa cu numărul 13 din cadrul Ligii a IV-a contra formaţiei ACS Unirea Bascov,reuşind să câştige cu scorul de 2-0 (1-0).La începutul meciului echipele au ţinut un moment de reculegere.Galeria alb-violeţilor a făcut o coregrafie de zile mari astfel că începutul a fost unul grandios cu fumigene, steaguri şi scandări.Zeci de fumigene au colorat totul în violet,alb şi galben.Meciul s-a jucat la o intensitate maximă iar echipa antrenată de Adrian Dulce a dat totul pentru a obţine acestă victorie. La jumătate primei reprize Toader reuşeşte să marcheze cu un gol executat perfect.În repriza a două Gherase unul din foştii jucători de la Basov a reuşit să marcheze un gol frumos cu capul închizând tabela de marcaj.Până la finalul partidei FC Argeş a mai ratat câteva ocazii importante precum cea a lui Giurgea care a tras un şut puternic,respins însă de portarul advers.Iancu a suferit la acestă partidă o accientare serioasă şi este posibil că următorul meci să nu joace.În acest moment FC Argeş 1953 se află pe primul loc al clasamentului cu 34 de puncte,fiind urmaţi de AS Victoria Buzoiesti şi ACS Unirea Bascov.

FC Argeş 1953: Vlăsceanu – Toader,Gherase,Iancu,Ciorcarlan,Taudor,Tameş,Călin,Patranoiu,Prodan şi Sanda. Au mai intrat : Olteanu,Popa,Burcea şi Giurgea.

Gabriela Neacşu/Mihai N.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...