Acasă / SPORT / FC Argeş 1953 se menţine în fruntea clasamentului

FC Argeş 1953 se menţine în fruntea clasamentului

FC Argeş 1953 a disputat sâmbătă etapa cu numărul 14 din cadrul Ligii a IV-a contra formaţiei AS Victoria Buzoiesti,reuşind să bifeze a 9-a victorie consecutivă cu scorul de 4-0.Alb-violeţii au avut parte de un meci foarte uşor,astfel că la pauză conduceau cu scorul de 2-0 graţie golurilor marcate de Sanda şi Tameş cu un şut din afara careului.Repriza a doua a fost una lejeră,FC Argeş ratând câteva ocazii importante precum cea a lui Sanda care a ratat singur din faţa portarului sau şutul lui Giurgea pestepoartă din careu. Aproape de finalul meciului Sanda marcheză cu capul din marginea careului mic iar Patranoiu închide tabela de marcaj în ultime minute.FC Argeş 1953 se menţine în continuare pe primul loc,fiind urmaţi de ACS Unirea Bascov şi AS Victoria Buzoiesti.