Acasă / SPORT / FC Argeş – Energeticianul, remiză albă pe o ploaie torențială

FC Argeş – Energeticianul, remiză albă pe o ploaie torențială

pp - FC Arges - EnergeticianulFC Argeş a terminat la egalitate, scor 0-0, partida contra echipei ACS Energeticianul. Meciul a fost unul extrem de aprig și asta nu doar din cauza vremii, care nu a fost una foarte favorabilă. Argeșenii a dominat și a avut şi 2-3 ocazii de a marca, dar cu toate acestea nu au putut concretiza nimic. Antrenorul alb-violețiilor a urmărit întrega partidă din tribun. A fost doar primul meci la care Emil Săndoi nu a putut sta pe banca argeşenilor. Al doilea va fi cel din runda următoare cu ASU Politehnica Timişoara. Comisia de Disciplină a FRF l-a suspendat pe acesta două etape. Repriza a doua a fost una extrem de dificilă pentru cele două echipe și asta din cauza unei ploi torențiale care le-a dat peste cap tot ritmul. Alin Buleică, a ratat cea mai mare ocazie în minutul 70, după ce a trimis cu capul, însă balonul a fost imediat reținut de Moldovan. De apreciat este că în ciuda ploii, suporterii alb-violeților au încurajat echipa pe tot parcursul meciului și au demostrat încă o dată, că își susțin favoriții în orice situație. În urma acestui rezultat, FC Argeș ocupa poziția a 8-a, cu 9 puncte acumulate după 5 etape.

FC Argeş: Ureche – Turda, Gugu, Hreniuc – I. Şerban, R. Costin (cpt.), Andr. Panait, Şerbănică – Buleică (D. Oancea 77′), Buhăescu, Tăbăcariu (Nilă 61′)
Rezerve neutilizate: Oct. Popescu – Tofan, Vişa, Ct. Barbu, Alin Popa
Antrenor: Emil Săndoi

Energeticianul: H. Moldovan – Tomozei (Stoenac 69′), D. Lung (cpt.), M. Ioniţă, Andr. Dragu – R. Enache (Cioiu 69′), C. Cristea – Al. Neacşa, C. Neagu, Nicoară – Vl. Rusu (C. Ionică 82′)
Rezerve neutilizate: Bg. Miron – Ninu, Rob. Petre, Vl. Tudorache
Antrenor: Cristian Dulca

M.N / GABRIELA NEACȘU

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...