Acasă / SPORT / FC Argeş, învinsă de ASA Târgu Mureş

FC Argeş, învinsă de ASA Târgu Mureş

fc_arges-asa-targu_mures-fotopress-24 (35)FC Argeş a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa ASA Târgu Mureş, în primul meci al etapei a şaptea din Liga a II-a.Primul gol al partidei a fost marcat de Iacob,în minutul 10. Alexandru Stoica a bătut un corner din stânga, mingea s-a dus în faţa careului mic, de unde Paul Iacob, scăpat din marcaj de Cătălin Stan,a reluat cu piciorul drept pe lângă Popescu.Paul Iacob i-a dedicat golul mamei sale.La 12 minute după Grecu a reușit să readucă speranța pentru piteștenii după ce l-a fentat pe Candrea şi a centrat la prima bară pentru Alin Popa, care dă pe lângă minge, păcălindul pe portar pe portar, iar din Dan Panait balonul intră în poartă fiind autogol.Argeșenii au mai incercat pănă la final să intre în avantaj,prin loviturile lui Grecu ,Năstăsie și Serbănică,însă fara succes. Golul câștigător pentru ASA a fost marcat în minutul 53 după ce Vişa a urmărit mingea în faţa lui Sîrbu, iar acesta a insitat, trimitând spre propriul portar, însă Cosmin Sîrbu a ţâşnit şi a ciupit balonul din faţa lui Popescu.După această victorie ASA Târgu Mureș se află pe locul 2 în clasament,iar FC Argeș ocupa poziția a 9-a cu 11 puncte. Următorul meci pentru alb-violeți este programat sâmbătă contra echipei Dacia Unirea Brăila.

FC Argeş: Oct. Popescu – Torişte, Şerbănică, Vişa, Ct. Stan – I. Şerban, R. Costin, Alin Popa (D. Andrei 56′), I. Năstăsie (cpt.)(Nilă 69′) – R. Grecu (D. Oancea 77′), Buhăescu
Rezerve : N. Grecu – Andr. Panait, Ct. Barbu, Cotigă
Antrenor: Iordan Eftimie

ASA: Fl. Iacob – Băjan, Candrea (cpt.), Fl. Ilie, D. Panait – Licu, P. Iacob, Petra (Al. Neagu 46′), Schieb (C. Sîrbu 36′) – Petriş, Al. Stoica (Mijokovic 73′)
Rezerve : Moga – Cherteş, R. Iliescu, Mendy
Antrenor: Carol Fekete

Gabriela Neacșu/ VIDEO Mihai N.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...