Acasă / SPORT / FC Argeş s-a distrat cu ACS Poli Timișoara

FC Argeş s-a distrat cu ACS Poli Timișoara

fc arges - acs politimisoara 5 0 - fotopress-24 (7)

FC Argeș a reușit să câștige cu 5-0 meciul jucat pe propriul teren cu ACS Poli Timișoara. Alb-violeții au deschis scorul încă din minutul trei prin Rareș Enceanu după care s-au dezlănțuit. Până la pauză, Enceanu și Cătălin Barbu au marcat câte o dublă. După revenirea de la cabine, FC Argeș a slăbit ritmul, reușind să mai puncteze doar o singură dată, prin Buhăescu, cu aproape un sfert de oră înainte de final. În urma acestei victorii la scor, FC Argeș a urcat pe locul 5, cu cele 32 de puncte, acumulate în 16 etape. Alb-violeții au moralul ridicat înaintea partidei de duminică, de la ora 13, din deplasare, cu UTA Arad, o formație de mare tradiție a fotbalului românesc, dar care nu trece printr-o perioadă foarte bună din punct de vedere al rezultatelor.

FC Argeş: Ureche – Tofan, Vişa, Gugu, Turda – Şerbănică, Rareș Enceanu, Vas. Gheorghe, I. Şerban – Ct. Barbu, Buhăescu(cpt).
Rezerve: Oct. Popescu – I. Mihăescu, D. Oancea, Tăbăcariu, Alin Popa, Ct. Stan
Antrenor: Emil Săndoi

ACS Poli: Smaranda – Bocşan, D. Filip, Al. Belu, Foca, S. Keita, Românu, Dav. Pop, Stere, Golda, Oct. Drăghici (cpt.)
Rezerve: M. Contra – M. Buga, Toboşaru, Daminescu, Iseini, Dobrincu
Antrenor: Călin Cojocaru

GABRIELA NEACȘU

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...