Acasă / SPORT / FC Avrig a promovat în liga a 3-a

FC Avrig a promovat în liga a 3-a

Unirea Bascov a pierdut și returul barajului de promovare, 1-3 cu FC Avrig, după un meci cu două reprize diferite.În prima, gazdele au condus cu 1-0 după un gol marcat de Dima din penalty în minutul 21 și au mai avut ocazii rarisime.Una dintre acestea i-a aparținut lui Ionuț Ion, acesta s-a aflat singur în fața porții, dar nu a reușit să înscrie și cu siguranță atunci s-a consumat momentul psihologic al confruntării dintre Bascov și Avrig.Din păcate pentru argeșeni, pe un contraatac, oaspeții au restabilit egalitatea contrar cursului jocului, în minutul 42.Această reușită a ardelenilor a turnat plumb în picioarele jucătorilor pregătiți de Alin Chița, pentru că după pauză nu au mai reușit mare lucru, în schimb campioana județului Sibiu a mai punctat de două ori.Înainte de golul al treilea al disputei de ieri, Chirciu a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene, iar la final acesta și-a vărsat nervii dând cu pumnul într-un geam.Ca și cum nu ar fi fost suficient, Dalu mai ratează și un 11 m în minutul 91.Chiar dacă a dominat în tur și a avut în mână jocul de la Bradu, din păcate pentru argeșeni pragmatismul sibienilor a făcut diferența.

arges-sport.ro/ FOTO Gabriela Neacsu- VIDEO Mihai N.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...