Acasă / SPORT / FC Viitorul revine pe primul loc

FC Viitorul revine pe primul loc

csu_craiova_fc-viitorul-fotopress-24 (51)FC Viitorul păstrează prima şansă la titlu după victoria de duminică seara, cu CS U Craiova, scor 0-1.FC Viitorul ”s-au aruncat” în atac din primele minute iar Ţucudean, Cristi Ganea şi Chiţu au ratat marile şanse ale reprizei. Oltenii au rezistat până la pauză şi chiar şi în debutul părţii secunde – portarul Vlad Andrei a scos şutul lui Ţucudean.În repriza a doua au existat și momente de furie ale oltenilor, care au contestat decizia lui Haţegan de a opri meciul pentru Romario Benzar, rămas întins pe teren. Fundaşul dreapta a respins mingea cu capul şi s-a pus pe teren, Buzbuchi venindu-i imediat în ajutor. În cele din urmă, fundaşul s-a ridicat, iar jocul s-a reluat.Florinel Coman a înscris unicul gol al partidei cu un șut din careu, dupa o combinație a Viitorului.Ivan putea aduce agalarea în minutul 63 însă acesta șutează lamentabil cu stângul.FC Viitorul a urcat pe primul loc, cu 41 de puncte.

CSU Craiova: Vlad – Dimitrov, Screciu, Dumitraș, Bucurică – Petre, Zlatinski, Gustavo – Jazvic, Popescu, Bancu
Rezerve: Calancea, Vlădoiu, Kelici, Brînzan, Fajici, Măzărache, A. Ivan
Antrenor: Ghe. Multescu

Viitorul: Râmniceanu – Benzar, Țâru, Boli, Cr. Ganea – Vână, Roșu, Casap – Chițu, Țucudean, Coman
Rezerve: Buzbuchi, Mladen, Băluță, Cicâldău, Ciobanu, Iancu, Morar
Antrenor: Ghe. Hagi