Acasă / SPORT / FC Voluntari câștigă la Mioveni și merge în semifinalele Cupei

FC Voluntari câștigă la Mioveni și merge în semifinalele Cupei

cs_mioveni_voluntari-fotopress24 (40)CS Mioveni a pierdut dramatic ieri seară pe teren popriu după ce FC Voluntari s-a calificat în premieră în semifinalele Cupei României cu scorul de 1-2.Voluntari a deschis scorul după doar 13 minute, atunci când Popadiuc a pătruns pe stânga centrându-i în centru lui Voduţ, care pasează cu călcâiul înapoi pentru Florin Cernat plasând frumos mingea lângă bara din dreapta lui Flavius Croitoru de la 20 de metri.CS Mioveni și-a revenit în minutul 35 după ce Andrei Neagoe a egalat pentrua argeșeni dintr-o lovitură liberă de la 22 metri,gol care l-a surprins chiar și pe goalkeeper-ul Gavrilaș.Repriza a doua a fost una echilibrată, cele două echipe având câteva șanse de a marca, gazdele reușind chiar să lovească bara, după un șut deviat al lui Ayza.Deac a înscris golul victoriei şi al calificării, cu o execuţie norocoasă. Acesta a trimis din interiorul careului, Croitoru a deviat balonul, dar nu suficient pentru a împiedica mingea să intre în poartă (’90+1).

Gabriela Neacsu/Mihai N.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...