Acasă / SPORT / FCSB a cedat duelul cu Poli Iași

FCSB a cedat duelul cu Poli Iași

FCSB a pierdut duelul pe care l-a disputat duminică seara, pe stadionul Nicolae Dobrin contra celor de la Poli Iași, cu scorul de 1-1. Cu toate că Pintilii, Adi Popa şi Gnohere au revenit pe teren aceștia nu au putut evita a patra înfrângere la rând în campionat! Iaşiul a condus la pauză după un gol din fază fixă, centrare Andrei Cristea şi cap Frăsinescu. Cu Mihai Teja pe banca tehnică, fostul conducător principal de joc al steliştilor, moldovenii au reuşit să obţină trei puncte importante care i-au propulsat la egalitate de puncte cu lideră CFR Cluj în clasament (14 puncte). Oaspeţii au punctat prin Cornel Frăsinescu (min. 41) și Florian Loshaj (73), iar roş-albaştrii au marcat golul de onoare în minutul 52 – în urma unui penalty executat de Florin Tănase.