Acasă / SPORT / FCSB, eșec neașteptat cu FC Botoșani

FCSB, eșec neașteptat cu FC Botoșani

FCSB a pierdut neașteptat cu FC Botoșani, 0-2, în confruntarea ce a avut loc luni seara pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitești. Apărarea roş albaştrilor a fost făcută şah mat de moldoveni. Golurile au fost marcate de Andronic, în minutul 18, şi Ongenda, în minutul 40. Echipa lui Marius Croitoru a mai ratat alte trei ocazii importante. Dennis Man s-a accidentat în minutul 10 al partidei cu FC Botosani și a fost schimbat cu Mihai Bălașa. Acesta a părăsit terenul în lacrimi. A fost o victorie istorică în istorie pentru moldoveni. Finalul a găsit-o pe vicecampioana României în atac, dar aceştia nu au reuşit să reducă din diferenţă.

FCSB: Vlad – Ovidiu Popescu, Planic, Cristea, Salomao – Vînă, Filip, Oaidă – Man, Tănase, Coman

FC BOTOŞANI: E. Pap – Haruţ, A. Miron, Chindriş, Soiledis – J. Rodriguez, E. Papa – Ashkovski, Ongenda, Ofosu – R. Andronic

Despre Administrator

Citeşte şi ...

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...