Acasă / SPORT / ( FOTO-VIDEO) Scandal la amicalul dintre FC Argeş şi FC U Craiova. Arbitrul l-a luat pe sus pe unul dintre jucători

FC Argeş a jucat astăzi pe Stadionul Nicolae Dobrin, un meci amical cu liderul din Liga a 2-a, FC U Craiova. Atmosfera însă nu a fost mai fost însă deloc amicală la finalul primei reprize. În minutul 37, portarul oaspeţilor, Robert Popa, a reacţionat violent şi a fost eliminat direct. El a fugit din propriul careu pentru a-l îmbrânci pe Ionuţ Năstăsie la mijlocul terenului. Scandalul se pare că a pornit de la un gest nesportiv făcut de Năstăsie către Dragoş Albu. Cearta generală a fost greu de stopat, cel mai nervos fiind Popa. În final FC Argeş a fost învinsă cu 2-0 de FC U Craiova, chiar în finalul partidei. Pentru piteşteni urmează meciul de pe terenul campioanei, CFR Cluj, pe 1 martie. Piteştenii sunt pe locul 7 în Liga 1, la cinci puncte de locurile de play-off. Alb-violeții n-au mai pierdut de 11 meciuri în campionat, performanţă reuşită doar de alte două ori în istoria echipei.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...