Acasă / SPORT / Galben-verzii au remizat cu Şoimii Pâncota

Galben-verzii au remizat cu Şoimii Pâncota

Galben-verzii au remizat pe propriul teren, scor 1-1, cu Şoimii Pâncota, rezultat în urma căruia au coborât în clasament, aflându-se acum pe poziţia a şaptea, primul loc de play-out. Pe locul şase se află FC Braşov, care a învins Unirea Tărlungeni, cu 2-0. În partida disputată sâmbătă la Mioveni, ambele goluri au fost marcate din lovituri de la 11 metri.Gazdele au deschis scorul în minutul 22 prin Ayza , din lovitură de pedeapsa,.Opt minute mai târziu, se putea face 2-0, dar Dubeștean a respins salvator din fața lui Ayza, care se pregătea să realizeze “dubla”, de la câțiva metri, cu poarta goală.Șoimii au revenit după pauză, au și avut o mare ocazie, prin Pirtea, care a nimerit încheietura barelor, cu un șut de la 30 de metri. Imediat, însă, gazdele au reacționat și se puteau desprinde: Nilă a scăpat singur cu Cioară, dar a ratat, pentru ca apoi, același jucător să nimerească bara.Pâncotanii au dat lovitura în min. 83, când Dragalina a fost faultat în careu de Bg. Stoica și s-a dictat, iar, penalty. Tot Dragalina a executat și a marcat: 1-1. În prelungiri, Florescu a văzut în două rânduri cartonașul galben și a fost eliminat.

CS Mioveni: Croitoru – Torişte, Calvin, B. Stoica (cpt.), E. Stoica – D. Iancu, Mîrzeanu, Biceanu, Ed. Florescu – Ayza, Nilă; Antrenor: Marius Stoica.

Şoimii Pâncota: Cioră – Siminic, H. Crişan, Dubeştean, Dan – A. Pavel, Issa (cpt.) – Leucuţa, Pirtea, Dragalina – M. Ion; Antrenor: Ionuţ Popa.

Gabriela Neacsu/Mihai N.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...