Acasă / SPORT / Încă o înfrângere pentru alb violeți

Încă o înfrângere pentru alb violeți

pp fc arges - cs balotesti 2-3 fotopress-24 (11)FC Argeș a reușit sămbătă dupa-amiază, să bifeze cel de al treilea eșec consecutive în fața echipei din Balotești. Ilfovenii au reușit să câștige cu scorul de 2-3 într-un meci extreme de spectaculos. Oaspeţii s-au impus în Trivale graţie unui gol marcat în ultimul minut, din lovitură de la 11 metri, în urma unui fault în careu comis de Şerban asupra lui Nica. Baloteştiul a intrat la cabine cu un avantaj minim, după reuşita lui Eugen Nica (40) prin finalul primei părţi a jocului. După ce a trecut de toată defensiva argeşeană, atacantul ilfovean l-a învins pe Popescu cu un şut la colţul lung, printre picioarele lui Vişa.

În a doua repriză alb-violeții au reușit să restabilească egalitatea prin Ionuţ Şerban (62), care a transformat o lovitură de pedeapsă, dictată în urma unui henţ în careu, comis de Claudiu Herea. Ilfovenii au trecut din nou în avantaj cu 20 de minute înainte de final, grație golului marcat de Alin Pătraşcu. FC Argeș a reușit să înscrie din nou prin Robert Grecu, care care a finalizat cu un şut la colţul lung, o acţiune individuală.

În ultimul minut al timpului regulamentar, Baloteştiul a obţinut un penalty după o imprudenţă în careu a lui Şerban. În acest fel Claudiu Herea a închis tabela de marcaj în minutul 90, la finalul unui meci care i-a ținut pe toți cei prezenți cu sufletul la gură. FC Argeş va avea următorul meci miercuri, de la ora 18:00, în deplasare la CS Afumaţi.

FC ARGEȘ: Oct. Popescu – D. Oancea, Şerbănică, Vişa, Ct. Stan (Cotigă 46′) – Tăbăcariu (Buhăescu 46′), R. Costin (cpt.)(D. Andrei 81′), Rob. Grecu – I. Năstăsie, Nilă, I. Şerban
Rezerve neutilizate: N. Grecu – Andr. Panait, Ct. Barbu, Tofan
Antrenor: Emil Săndoi

CS BALOTEȘTI: Mih. Eşanu – Bolozan, Flămânzeanu Marciuc, N. Filip (Mirescu 77′) – Ov. Herea, Cl. Herea – M. Neagu, F. Paraschiv (A. Pătraşcu 67′), C. Mihai (C. Novac 90+1′) – Eug. Nica
Rezerve neutilizate: Iordan, Fulga – Al. Ionescu, Al. Gheorghe
Antrenor: Augustin Călin