Acasă / SPORT / Meci jucat până în ultima secundă

Meci jucat până în ultima secundă

scm_pitesti-atletic-bradu-3-2-fotopress24 (34)SCM Pitești continuă parcursul excelent început odată cu venirea lui Nicolae Dică în postura de antrenor principal. Alb-violeţii au câștigat partida disputată aseară pe teren propriu, pe stadionul Nicolae Dobrin cu scorul de 3-2 (1-1) contra echipei Atletic Bradu. Pentru gazde au marcat Năstăsie (în minutul 8) și David (în minutele 58 și 73). Oaspeții au punctat prin Murineanu (minutul 19) și Cîrstea (minutul 79).Confruntarea dintre cele două echipe a fost un adevărat derbi judeţean având în vedere ambițiile şi orgoliile existente între cele două combatante.Alb-violeții nici nu au conceput să nu se impună în această confruntare continuând astfel parcursul foarte bun din acest retur de campionat cu 6 victorii pe linie.