Acasă / SPORT / Promovare lejeră pentru SCM Pitești în liga a2-a

Promovare lejeră pentru SCM Pitești în liga a2-a

atletic_bradu_scm-pitesti-1-3-fotopress24 (27)SCM Pitești a reușit să promoveze și matematic în Liga a II-a dipă ce a câștigat cu 3-1, derbiul argeșean de ieri cu Atletic Bradu și s-a distanțat la 22 de puncte de FC Voluntari II, care a pierdut surprinzător, cu 1-3, confruntarea de pe propriul teren, cu Steaua II.Încă din primele minute, alb-violeții au pus presiune pe adversar Șerbănică a deschizând scorul după numai 13 minute cu un șut în forță, din interiorul careului.Câteva minute mai târziu Oancea a fost faultat în careu iar centralul a indicat penalti, care a fost transformat de Robert Grecu. Ruță a încercat să marcheze cu un șut din colțul terenului însă Udeanu a reușit să-l respingă.În repriza a doua Andrei David a trimis o torpilă care s-a dus direct în vinclu după o lovitură liberă de la 30 de metri.Atletic Bradu a rămas în zece oameni în minutul 53 după ce Ovidiu Popescu a încasat al doilea galben. Paveluță a reușit să marcheze pentru Bradu după ce a trimis în plasă o centrare de pe stânga acesta fiind ultimul gol marcat al partidei.Victoria de la Bradu a consolidat și promovarea matematică a SCM Pitești în liga secundă.Imediat după terminarea partidei cu Atletic Bradu și după aflarea scorului de la Voluntari,alb-violeții au declanșat fiesta s-au strâns la mijlocul terenului, l-au luat în brațe pe Nicolae Dică și l-au aruncat de mai multe ori în sus, drept mulțumire pentru munca depusă alături de ei.

Gabriela Neacșu/ Mihai N.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...