Acasă / SPORT / României a pierdut orice șansă de calificare la Campionatul Mondial de handbal U21

DSC_0071României a pierdut și al doilea meci din cadrul turneului în fața Suediei(32-25) care a condus tot meciul în întregime.Cea mai mare diferență înregistrată pe tabela de marcaj a fost de nouă goluri (22-31), în minutul 52. România a ieșit din calculele calificării la Campionatul Mondial datorită înfrângerilor suferite contra Suediei și Danemarcei.După 9-15 la pauză în repriza a doua suedezii nu au scăzut ritmul absolut deloc,Alfred Jonsson și Felix Claar marcând foarte multe goluri.
Au marcat pentru România: Thalmaier (7), Mănescu (5), Csog (4), Bizău (2), Dascălu, Dumitriu, Ștefan, Nagy, Becheru, Bologa și Broască (câte 1)
                                Suedia:
Jonsson (8), Claar (4), Tumba (4), Andersson (3), Sandell (3), Hansson (3), Hallback (2), Dahlin, Sjobring, Cosmo, Bogojevic și Edvarsson (câte 1).

Ultimul meci al Romaniei este astăzi de la ora 16,la Sala Sporturilor contra Bulgariei.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...