Acasă / SPORT / S-au jucat cu oltenii

S-au jucat cu oltenii

FC Argeș a câștigat categoric amicalul cu echipa Vedita Colonesti, liderul ligii a patra din Olt, cu scorul de 9-0. Pentru alb-violeți a fost ultimul amical. Confruntarea cu oltenii s-a disputat pe terenul sintetic de la Bradu și a fost dominată de la un capăt la altul de gazde. Până la pauză argeșenii au reușit să înscrie de șase ori, iar în repriza a doua au mai urmat alte trei goluri. Marcatorii acestei partide au fost Buhăescu(3), Alin Popa, Şerban(2), Vişa şi Nilă(2). Emil Săndoi a considerat amicalul cu oltenii un antrenament bine venit pentru echipa din Trivale. FC Argeș va disputa sâmbătă primul meci oficial contra echipei Ştiinţa Miroslava.

FC Argeş: Grecu – Şerbănică, Vişa, Cotigă, Oancea -Panait, Raul Costin, Şerban, Alin Popa – Năstăsie, Buhăescu. Pe parcurs au mai intrat Tavi Popescu, Mihăescu, Tofan, Stan, David, Stoica, Nilă, Martin şi Piergiorgio. Antrenor: Emil Săndoi.

Vediţa Coloneşti: Vlăsceanu – Dani Popa, Alin Păun, Cioboată, Rădulescu -Pandelică, Pufu, Giurgea, Necşescu – Aria, Robert Stancu. Pe parcurs au mai intrat Mihăilă, Matei, Ştefănescu, Marius Radu, Ene. Antrenor: Mircea Stan.

Gabriela Neacșu/ VIDEO Mihai Neacșu

Sah februarie 2024 (15)

David Hărăbor și Camelia Tatu au cucerit premiile Suprem 2024 la sah

În acest weekend, orașul Pitești a găzduit Festivalul național de șah „Cupa SUPREM” – un ...