Acasă / SPORT / S-au jucat cu oltenii

S-au jucat cu oltenii

FC Argeș a câștigat categoric amicalul cu echipa Vedita Colonesti, liderul ligii a patra din Olt, cu scorul de 9-0. Pentru alb-violeți a fost ultimul amical. Confruntarea cu oltenii s-a disputat pe terenul sintetic de la Bradu și a fost dominată de la un capăt la altul de gazde. Până la pauză argeșenii au reușit să înscrie de șase ori, iar în repriza a doua au mai urmat alte trei goluri. Marcatorii acestei partide au fost Buhăescu(3), Alin Popa, Şerban(2), Vişa şi Nilă(2). Emil Săndoi a considerat amicalul cu oltenii un antrenament bine venit pentru echipa din Trivale. FC Argeș va disputa sâmbătă primul meci oficial contra echipei Ştiinţa Miroslava.

FC Argeş: Grecu – Şerbănică, Vişa, Cotigă, Oancea -Panait, Raul Costin, Şerban, Alin Popa – Năstăsie, Buhăescu. Pe parcurs au mai intrat Tavi Popescu, Mihăescu, Tofan, Stan, David, Stoica, Nilă, Martin şi Piergiorgio. Antrenor: Emil Săndoi.

Vediţa Coloneşti: Vlăsceanu – Dani Popa, Alin Păun, Cioboată, Rădulescu -Pandelică, Pufu, Giurgea, Necşescu – Aria, Robert Stancu. Pe parcurs au mai intrat Mihăilă, Matei, Ştefănescu, Marius Radu, Ene. Antrenor: Mircea Stan.

Gabriela Neacșu/ VIDEO Mihai Neacșu

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...