Acasă / SPORT / Sanda şi Pătrănoiu au adus victoria categorică alb-violeţilor

Sanda şi Pătrănoiu au adus victoria categorică alb-violeţilor

FC Argeş 1953 a câştigat categoric meciul de sâmbătă în cadrul etapei a IV a în faţa formaţie AS Miceşti cu scorul de 5-0 (4-0).Meciul a început cum nu se poate mai bine pentru alb-violeţi astfel că în minutul 12 aveau avantaj 2 goluri graţie lui Sanda Marius şi Pătrănoiu Andrei.În minutul 20 Sanda reuşeşte să marcheze din nou singur cu portarul iar două minute mai târziu Pătrănoiu marcheză iar. După o prima repriză în care au ‘bombardat’ poarta celor de la AS Miceşti în repriza a doua Sanda marchează golul de 5-0 reuşind astfel să aducă victoria categorică alb-violeţilor.FC Argeş se află în acest moment pe locul 2 al clasamentului la egalitate de puncte cu AS Victoria Buzoiesti.

M.G/ Foto Gabriela Neacşu- Mihai N.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...