Acasă / SPORT / SCM Pitești a învins-o la scor de neprezentare pe FC Aninoasa

SCM Pitești a învins-o la scor de neprezentare pe FC Aninoasa

scm_pitesti-fc-aninoasa-3-0-fotopress24- (29)SCM Pitești s-a impus cu succes miercuri seara contra echipe FC Aninoasa ,cu scorul de 3-0.Năstăsie a deschis scorul în minutul 3 al întâlnirii.La capătul la capătul primului sfert de oră al jocului, Aninoasa a rămas în inferioritate numerică, după ce portarul Bărboiu a văzut cartonaș roșu, pentru un henț făcut în afara careului, în fața lui Grecu.În minutul 25 ,Cotigă a majorat scorul la 2-0, printr-un eurogol reușit din marginea careului. Aninoasa și-a încercat șansa de a marca în ultimele zece minute ale primului mitan,prin Marina dar execuția sa din apropierea careului mic a fost reținută de Dumitrescu, de lângă bară. Alb-violeții au mai taxat o dată defensiva dâmbovițeană, prin Stoica, care a trimis în drepta lui Priseceanu, după ce a scăpat singur cu acesta în minutul 44 acesta fiind și ultimul gol al partidei.În repriza a doua Albu și Năstăsie au mai încercat să marcheze însă fără success,Priseceanu reușind să apere loviturile acestora.Pentru SCM Pitești următorul meci va avea loc vinerea viitoare, pe 19 mai, de la ora 20, pe terenul central al stadionului Nicolae Dobrin, adversar fiind Steaua II, satelitul vicecampioanei României.

SCM Pitești: Dumitrescu – Oancea, Cotigă, Deaconescu, Șerbănică – David (68 Barbu), Panait (62 Piscanu), Grecu (73 Zete), Șerban – Stoica (54 Albu), Năstăsie. Antrenor: Nicolae Dică.

FC Aninoasa: Bărboiu – Marina, Neaga, Coman, Pahonțu – Călinescu (80 Rusu), Ștefan, Maican (16 Priseceanu), Grigorescu – Calofir (80 Huțușoru), Neguț. Antrenor: Cristian Bălașa.

Gabriela Neacșu/ Mihai N.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

Bianca Voica, din nou sub tricolor (1)

Dedicare și determinare: Bianca Voica, din nou sub tricolor

Echipa României pregăteşte ultimele două partide din preliminariile CE2024, în 4 aprilie, la Cazin, cu ...