Acasă / SPORT / SCM Pitești vs CS Mioveni un meci al orgoliilor,terminat la egalitate

SCM Pitești vs CS Mioveni un meci al orgoliilor,terminat la egalitate

SCM Pitesti-CS Mioveni II- FotoPress-24ro (17)SCM Piteşti a terminat la egalitate, 2-2 confruntarea de vineri seară, de pe stadionul Nicolae Dobrin contra echipei CS Mioveni II.Rareș Lazăr a deschis scorul pentru CS Mioveni II dintr-o fază fixă cu aproape 20 de minute înainte de finalul primei reprize.Alb violeții puteau să egaleze până la sfârșitul primei reprize însă lovitura de colţ executată de David a fost respinsă din faţa porţii de un apărător al galben-verzilor.În a doua repriză SCM Pitești a încercat să restabilească egalitatea însă Albu a reuşit să scoată de la rădăcina barei, lovitura liberă de la 16 m executată de către David.CS Mioveni a reușit să-și dubleze avantajul pe tabela în minutul 69 grație loviturii marcate perfect în vinclu de Iamandi de la 25m.Două minute mai târziua Grecu a redus din diferenţă după ce a transformat un penalti obţinut în urma unui hent în careu al oaspeţilor.SCM Pitesti-CS Mioveni II- FotoPress-24ro (51)După acestă fază cele două echipe au intrat în conflict,numai cartonașele galbene date de arbitru au reușit să-i oprească.Egalitatea a fost restabilită prin Oancea care a fructificat o centrare de pe stânga şi a tras cu din interiorul careului.În urma acestui rezultat de egalitate, SCM Piteşti are un avans de 19 puncte faţă de ocupanta locului secund, FC Voluntari II.

SCM Pitesti-CS Mioveni II- FotoPress-24ro (40)SCM Piteşti
: Udeanu – Anghelina, Cotigă, Deaconescu(min. 66 Şanndru), Şerbănică – Panait, , Piscanu (min. 65 Oancea), Grecu, David – Năstăsie, Szecui(min. 46 Cătălin Barbu). Antrenor: Nicolae Dică.

CS Mioveni II: Albu – Boşneag, Traşcu, Şchiopu, Florin Lazăr – Mazilu, Rareş Lazăr, Neacşu (min. 68 Fulga), Iamandi(min. 90 Popa) – Mormolea(min. 52 Ivan), Comănescu(min. 78 Cioc). Antrenor: Marius Stoica

Gabriela Neacșu – VIDEO Mihai N.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...