Acasă / SPORT / Steaua continuă seria neagră și face un nou pas greșit

Steaua continuă seria neagră și face un nou pas greșit

steaua-csms-iasi-1_1-fotopress24 (38)Steaua a remizat, sâmbătă pe Stadionul ,,Nicolae Dobrin” in faţa a aproape 5.000 de spectatori împotriva celor de la CSMS Iaşi, în ultima partidă din sezonul regulat al Ligii 1 ieşenii ratând astfel şansa de a se califica în play-off.Ieşenii au deschis scorul în minutul 25, prin Golubovic, care a profitat de o centrare excelentă a lui Andrei Cristea şi a trimis în plasă.În ciuda faptului că au dominat jocul şi au avut câteva ocazii bune de a înscrie în prima parte, roş-albaştrii nu au putut să egaleze până la pauză.Steaua lui Reghecampf a strălucit doar în primul minut al reprizei secunde ,reuşind egalitatea în secunda 7 când Stanciu l-a executat pe Grahovac după o pasă a lui Marica. steaua-csms-iasi-1_1-fotopress24 (21)Până la final Steaua a forțat victoria, însă n-a reușit nimic notabil și chiar putea pierde la câteva faze reușite de ieșeni pe contraatac.CSMS Iaşi puteau obţine victoria însă Andrei Cristea scăpat singur cu Niţă şi a trimis incredibil pe langă poartă din 5 metri. Egalul obţinut la Piteşti nu a fost de folos pentru CSMS Iaşi care a ratat astfel prezenţa în play-off în dauna celor de la ASA Tîrgu Mureş care au reuşit să învingă cu 1-0 pe FC Botoşani şi au prins ultimul loc care duce în play-off.

FC Steaua: Niţă – Enache (min. 72 Rîpă), Papp, Varela, Alin Toşca – Pintilii, Filip (min. 46 Muniru) – Adi Popa, Nicolae Stanciu (min. 79 Timo Gebhart), Chipciu – Ciprian Marica. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

CSMS Iasi: Grahovac – Voicu, Ciucă, Mihalache, Tigănaşu – Viveiros (min. 71 Lullaku), Creţu, Gheorghe (min. 71 Onduku), Bole (min. 83 Piccioni)- Andrei Cristea, Golubovic.
Antrenor: Nicolo Napoli.

Gabriela Neacşu/ Mihai N.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...