Acasă / SPORT / Steaua înfrângere la limită în faţa echipei Astra Giurgiu

Steaua înfrângere la limită în faţa echipei Astra Giurgiu

Peste zece mii de spectatori au asistat ieri seară pe Stadionul „Nicolae Dobrin” din Trivale la cel mai important joc al etapei cu numărul 19 din Liga I de fotbal, Steaua – Astra Giurgiu. Deşi au dominat partida, steliştii au pierdut cu 0-1 pe fondul neatenţiei la ultima fază a jocului, în minutele de prelungire, atunci când Găman a dat lovitura în urma cornerului executat de Budescu. După această victorie, Astra s-a distanţat la zece puncte în clasament de roş-albaştri, aceştia rămânând cu un singur succes în retur.Chipciu s-a accidentat singur şi a fost înlocuit cu Tade după jumătate de oră de joc. Cea mai mare ocazie a primei reprize a fost ratată de Adi Popa, care a profitat de greşeala fostului stelist Geraldo Alves, înainte ca Lung să-şi salveze colegii cu o intervenţie cu piciorul. În repriza a doua, Niţă a scos spectaculos lovitura de cap a lui Boldrin, iar apoi Astra a cerut din nou lovitură de pedeapsă, la contactul dintre portarul Stelei şi Budescu.Ambele reprize au fost dominate de stelişti, care trebuie precizat că au avut aproape un stadion întreg alături de ei, însă pe teren elevii lui Rădoi au avut răutate, dar nu şi eficienţă.Directorul sportiv Mirel Rădoi, cel care conducea din punct de vedere tehnic echipa de fotbal Steaua București, a demisionat după înfrângerea suferită cu scorul de 0-1, în fața echipei Astra Giurgiu.

Gabriela Neacşu/ Mihai N.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...