Acasă / SPORT / Steaua a pus capăt unei serii de 12 etape consecutive fără înfrângere a Astrei

Steaua a pus capăt unei serii de 12 etape consecutive fără înfrângere a Astrei

steaua_astra_play-off-fotopress24 (26)Steaua Bucureşti a învins, duminică, pe teren propriu, la Piteşti, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Ligii I, şi a urcat pe locul trei în clasament.Campioana României a început foarte bine și în minutul 4 Chipciu a ratat prima șansă de gol, după un șut puțin pe lângă buturile lui Gavrilaș.Steaua a deschis scorul în minutul 12 prin Momcilovici după o lovitură de cap venită în urma unui corner. După o oră de joc, Nicușor Stanciu a stabilit scorul final cu un șut frumos de la marginea careului, Tamaș fiind omul care i-a pasat decisiv.Astra a avut o şansă importantă de a reveni în joc, pe final, dar Niţă a scos senzaţional de sub transversală execuţia lui Boldrin din lovitură liberă.Steaua a pus capăt unei serii de 12 etape consecutive fără înfrângere a Astrei (6 victorii, 6 egaluri).

Steaua: Niță – Tamaș, Varela, Toșca, Momcilovic – Pintilii (Muniru 77), Bourceanu -Enache (A. Popa 58), Stanciu, Hamroun (Bawab 72) – Chipciu. Rezerve: Cojocaru – Râpă, Papp, Muniru, Tade. Antrenor: L. Reghecampf.

Astra: Gavrilaș – Queiros, Găman, Geraldo, J. Morais – Lovin (Boubacar 46), Teixeira -Boudjemaa (D.Niculae 36), Boldrin, De Amorim – Alibec (Florea 71). Rezerve: S. Lung jr – Oros, Dandea, R. Alves. Antrenor: Marius Şumudică.

Gabriela Neacsu/Mihai N.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...