Acasă / SPORT / Victorie categorică în primul meci oficial

Victorie categorică în primul meci oficial

scm_pitesti_acso_filiasi-fotopress24 (14)SCM Piteşti a câștigat categoric primul meci oficial din această ediţie de campionat. ACSO Filiași a pierdut cu 4-0 la finalul unui meci în care greșelile unui jucător au făcut diferența.SCM Pitești a condus la pauză cu 3-0,David fiind „eroul” meciului. Primul gol a fost marcat cu ușuriță de piteșteni chiar din fața portarului apoi Razvan Istudor după o neînțelegere cu Mogoșanu a marcat în propria poartă iar la final același Istudor a produs un penalty pentru David. Finalul i-a aparținut lui Năstăsie care a închis tabela de marcaj cu 12 minute înainte de finalul partidei.Deși ACSO Filiași a încercat să marcheze cel puțin golul de onoare,aceasta a fost o misunune imposibilă datorită faptului că au cedat fizic.La acest meci a fost prezent și primarul din Filiași.

SCM Pitești: Udeanu, Șandru, Anghelina, Deaconescu, Cotigă, Panait, Șerban, Grecu, Albu, Ionuț Năstăsie, David.Au mai jucat: Murineanu, Oancea, Szecui, Barbu

ACSO Filiași:
Mogoșanu, Istudor, Bălașa, Lupu, Calu, Moraru, Bogdanovici, Borneci, Buriță, Tănase, Fotescu. Au mai jucat: Cimpoieru, Căle, Borhot, Zamfir.

Gabriela Neacșu/Mihai N.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...