Acasă / SOCIAL / Victorie categorică pentru SCM Pitești

Victorie categorică pentru SCM Pitești

scm_pitesti-acs_sirineasa_fotopress24 (14)SCM Pitești a obținut ieri după-amiază succesul de care avea nevoie,în fața echipei CS Șirineasa cu scorul de 3-0 (2-0).În prima repriză au existat ocazii de ambele părți iar scorul la pauză s-a decis în 7 minute prin golurile marcate de Oancea ( min 38) și Șandru (min 41). Alb-violeții au dominat și după pauză, Cotigă reușind să închidă tabela cu un gol marcat din fața portarului. Cu această victorie SCM Pitești se menține pe prima poziție în clasament.

acs-sirineasaGabriel Mancanagiu,antrenorul echipe CS Șirineasa a declarat dupa meci : ,,Rezultatul spune tot! Suntem o echipă tânără,fară experiență la liga a3-a ,în mare parte sunt juniori aduși de la Vâlcea iar asta se vede în joc.În prima repriză am avut 3 ocazii clare,una din ele fiind singurul cu portarul,dacă înscriam rezultatul era altfel.La 2-0 era foarte greu să întoarcem scorul în favoarea noastră.Acum obiectivul nostru este salvarea de la retrogradare.”

nicolae_dica-scm-pitestiNicolae Dică,antrenorul echipei SCM Pitești: ,,A fost un meci greu dar ne așteptam la asta.Baieții merită felicitați pentru că venim după o perioadă foarte grea,am jucat din 3 în 3 zile.Îi felicit pentru că și astăzi s-au dăruit ,au avut atitudine reușind astfel să câștigăm. I-aș ruga pe cei care își dau cu părerea să vină și să ni-se alăture pentru a ajuta această echipă să promoveze.N-avem nevoie de oameni pentru a ne spune ce am greșit pentru că suntem și noi conștienți de ele.”